Szorty damskie z pewnością nie są pierwszym wyborem kobiet kompletujących swoją stylizację rano, przed wyjściem do pracy. Jednak te preferencje się zmieniają proporcjonalnie do wysokości słupka temperatury. Upalnych dni w naszym kraju nie ma zbyt wiele, ale każdego roku pojawiają się dni naprawdę gorące i męczące, szczególnie w pracy. Nie każdy pracownik ma szczęście pracować w klimatyzowanych pomieszczeniach, dlatego przy kumulacji naprawdę upalnych dni, ubiór do pracy postrzegamy w zupełnie innej kategorii.

Eleganckie szorty damskie damskie do pracy

Przy odrobinie starań, bardzo łatwo uczynić z szortów element ubioru do pracy, szczególnie tam, gdzie nie obowiązuje ścisły dress code. Swoje poszukiwania optymalnych eleganckich szortów damskich należy zawsze zaczynać od tkaniny. To ona zadecyduje czy szorty wpiszą się w elegancką sylwetkę i równie elegancką stylizację czy też będą z nią kontrastowały. Miękka, opływająca tkanina pozwoli na zastosowanie drobnych zaszewek, stworzenie delikatnych fałdek, które będą pracowały wraz z ruchem ciała. Materiał, z którego uszyto szorty nie może się gnieść, specyfika tej części odzieży powoduje, że są one szczególnie narażone na nieestetyczne zgniecenia. Wadę tę wyeliminuje wyłącznie dobrze dobrana tkanina.

 Jaka długość szortów do pracy? 

Szorty damskie eleganckie nie mogą być za krótkie, ale też nie za długie. Połowa uda w pełni powinna zadowolić największych purystów. Cienka tkanina, szersze nogawki i długość do pół uda sprawią, że szorty będą imitowały krótką spodniczkę. W ten sposób połączą wygodę, przewiewność i estetykę, którą narzucają pracodawcy. Jest to jednak tylko jeden z wariantów. Wszystkie cechy poprawnej stylizacji zachowają również eleganckie szorty damskie o charakterze bardziej sportowym, np. bawełniane szorty z paskiem.

Buty do szortów mają znaczenie

Aby podkreślić pracowniczy charakter stylizacji z szortami koniecznie należy zadbać o buty. Nie powinny to być płaskie sandałki, wystarczy niewielki obcas lub modny koturn, by ubiór i sylwetka nabrały swobodnej elegancji. Ogromne znaczenie ma również pozostała część odzieży czyli bluzka. Zwykle do szortów najchętniej nosimy t-shirty, jednak w tym przypadku, decydując się na taki rodzaj góry, należy zadbać o doskonałą jakość tkaniny, która nie może być rozciągnięta czy spłowiała. Optymalnym wyborem komponującym się z szortami w pracy jest biała bluzka, z krótkim rękawem, uszyta np. z jedwabiu czy materiałów imitujących jedwab.

Takie połączenie wszystkich elementów: dobrze uszytych szortów damskich, dobrej jakości bluzki i butów na obcasie powodują, że stylizacja z szortami doskonale wpisze się w kategorię strój do pracy.

Add Your Comment